Topten 2001

UROKSET:
1
FIN MVA
Bellezza’s Incredible Idol (DEBYTANTTI)
om. A-I Huurinainen & Marjo Heikka, Vantaa
22
2
FIN & EST MVA PMV-01
Winslett’s Dabblers Hope
om. Minna Hautala & Kirsi Tuomi, Seinäjoki
20
3
KANS & POHJ & MULTI MVA PMV-97 NV-98 V-99 BaltV-00
Bellezza’s Almondeye Amory
om. Marjo Heikka, Vantaa
16
4
FIN MVA
Garanzia’s Pole Star
om. Salla & Terhi Nieminen, Masku
15
4
FIN MVA
Mr Blue Jean Sweet Honesty
om. Pirjo-Riitta & Jouni Östring, Nokia
15
6
FIN MVA
Saharanda Aloe Alfendii
om. Mia Tiainen & Antti Haapasaari, Helsinki
14
7
FIN MVA
Happyhero
om. Tuula Järvelä, Oulu
13
8
Bellezza’s Flash Of Hope
om. Anneli Välimaa, Sauvo
12
8
BaltV-01
Visakoivun Yo Soy Querido
om. Kirsti Koivu ja Niina Anttonen, Helsinki
12
10
FIN MVA
Bellezza’s Orient Express
om. L. Länsisaari & A-I Huurinainen, Kajaani
11
NARTUT:
1 KANS & FIN & S & N MVA V-98 PMV-01
Bellezza’s Bellissima
om. Tiina Härkönen, Kemijärvi
37
2 FIN MVA
Saharanda Astridia Alba
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari, Espoo
29
3 FIN&EST&PL&S MVA V-99,ESTV-00,EuV-00,PL-00,PzSg-00 LVV-00
May-Tin Kuuban Nukke
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
28
4 KANS & POHJ & MULTI MVA
Bellezza’s Dashing Diana
om. Marjo Heikka
25
4 KANS & FIN & EST & LV MVA LVV-00 V-01
Fablecastle’s Alegria Pequena
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
25
6 POHJ&FIN&S&N&EST MVA MV-98 BaltV-00
Aleksandrian Fabulous Dream
om. Minna & Marjo Heikka, Vantaa
24
7 KANS & MVA LTUW-00 MULTI-V
Visakoivun Tiny One
om. Kirsti Koivu
22
8
Kinway Cream Dream (TULOKAS)
om. Marja Jormanainen & Terhi Laine, Lehmo
20
9 FIN MVA
Lucky Moon’s Amorette
om. Elina & Arto Moilanen, Hyrynsalmi
16
10 FIN MVA
Pinmint’s Bit Of Luck
om. Eeva Järvelä, Oulu
14
UROS-VETERAANIT:
1 KANS & POHJ & MULTI MVA PMV-97 NV-98 V-99 BaltV-00
Bellezza’s Almondeye Amory
om. Marjo Heikka, Vantaa
6
2 FIN&S&N&DK&EST MVA MV-90-92,JMV-89,BRNOSG-90,ESTV-93
Manfred’s Winners Streak
om. Jaana Karonen, Rajamäki
5
3 FIN & EST & LUX MVA V-94
Aleksandrian Blondy Ironside
om. Tuula Suni, Pulp
2
NARTTU-VETERAANIT:
1 FIN&EST&PL&S MVA V-99,ESTV-00,EuV-00,PL-00,PzSg-00 LVV-00
May-Tin Kuuban Nukke
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
19
2 POHJ&FIN&S&N&EST MVA MV-98 BaltV-00
Aleksandrian Fabulous Dream
om. Minna & Marjo Heikka, Vantaa
12
3 FIN MVA
Lucky Moon’s Amorette
om. Elina & Arto Moilanen, Hyrynsalmi
11
4 KANS & FIN & EST & LV MVA LVV-00 V-01
Fablecastle’s Alegria Pequena
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
7
5 FIN MVA
Fablecastle’s Azucar Habenera
om. Eila Sorsa, Nurmes
3
6 CIB & FIN & SE & EE & LV MVA
Ja-Kar Halleluja Amor
om. Jaana & Marja Karonen, Rajamäki
2
7 FIN & EST & S MVA SV-98
Aleksandrian Pretty Girl
om. Tuija Skippari & Tuula Suni, Kulloonkylä
1
7 FIN MVA
Fablecastle’s Doble Sentido
om. Anette Ahlbom-Sahari, Espooo
1
KASVATTAJAT:
1 Bellezza’s
om. Aino-Inkeri Huurinainen
10
2 Saharanda
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari
2
3 Visakoivun
om. Kirsti Koivu, Helsinki
1
KASVATTAJAPALKINTO
(yhdistykseen kuuluvalle kasvattajalle, jonka vähintään toisen polven Suomessa ensirekisteröity kasvatti on sijoittunut korkeimmalle vuoden bichon havanais kilpailussa)

Kennel Bellezza’s
om. Aino-Inkeri Huurinainen, Kajaani
JÄLKELÄISLUOKKA:
1 KANS & FIN & S & N MVA
Voila Up To The Minute
om. Heidi Huurinainen, Kajaani
31
2 FIN & N MVA JV-99
Mr Yeti-Yowie Sweet Honesty
om. Heidi Huurinainen, Kajaani
2
3 FIN MVA
Fablecastle’s Doble Sentido
om. Anette Ahlbom-Sahari, Espoo
1
AGILITY:
TOKO: