Topten 2002

UROKSET:
1 FIN & EST & LTU & LV MVA BaltV-02 V-02
Bellezza’s Incredible Idol
om. A-I Huurinainen & Marjo Heikka, Vantaa
31
2 KANS & POHJ & MULTI MVA
Bellezza’s Almondeye Amory
om. Marjo Heikka, Vantaa
20
3 FIN & EST MVA, V-01, BALTV-03
Winslett’s Dizzy Dazzler (DEBYTANTTI)
om. Daniel ja Heikki Turunen
18
4 FIN & EST MVA PMV-01
Winslett’s Dabblers Hope
om. Minna Hautala & Kirsi Tuomi, Seinäjoki
17
5 FIN MVA
Happyhero
om. Tuula Järvelä, Oulu
16
6 FIN MVA
Mimarcon Brat Pitt
om. Kati & Katariina Palonen
13
7 FIN & EST & LUX MVA V-94
Aleksandrian Blondy Ironside
om. Tuula Suni
12
7 FIN MVA LJV-01 LVV-02
Visakoivun Zarpazo Tierno
om. Kirsti Koivu
12
7 FIN MVA
Saharanda Aloe Alfendii
om. Mia Tiainen & Antti Haapasaari, Helsinki
12
10 KANS & FIN & EST MVA MV-98 Pl&PzSg-97
Aleksandrian Midnight Sun
om. Riikka Eerola
10
NARTUT:
1 FIN & N & S MVA JV-00 PMV-02 SV-02
Saharanda Astridia Alba
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari, Espoo
34
2 FIN & EST & S MVA SV-98
Aleksandrian Pretty Girl
om. Tuija Skippari & Tuula Suni, Kulloonkylä
32
3 KANS & FIN & S & N MVA
Bellezza’s Sparkling Cider
om. Aino-Inkeri Huurinainen
28
3 KANS & MVA LTUW-00 MULTI-V
Visakoivun Tiny One
om. Kirsti Koivu
28
5 FIN&EST&PL&S MVA V-99,-02,ESTV-00,EuV-00,PL-00,PzSg-00 LVV-00
May-Tin Kuuban Nukke
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
26
6 KANS & POHJ & MULTI MVA
Bellezza’s Dashing Diana
om. Marjo Heikka
22
7 FIN EST LV MVA
Saharanda Betula Alba (TULOKAS)
om. Anette Ahlbom-Sahari ja Virve Vahterkoski-Sjöblom
19
8 FIN MVA
Mimarcon Bonnie Tyler
om. Sanna Iltanen
17
9 FIN MVA
Dabbler´s Beautiful Girl
Om. Minna Hautala
16
10 FIN MVA
Bayarin Una Bella Chica
om. Seija Hiljanen
14
UROS-VETERAANIT:
1 KANS & POHJ & MVA MULTI-V
Bellezza’s Almondeye Amory
om. Marjo Heikka, Vantaa
9
2 KANS & FIN & EST MVA MV-98 Pl&PzSg-97
Aleksandrian Midnight Sun
om. Riikka Eerola
7
3 FIN & EST & LUX MVA V-94
Aleksandrian Blondy Ironside
om. Tuula Suni, Pulp
5
NARTTU-VETERAANIT:
1 FIN & EST & S MVA SV-98
Aleksandrian Pretty Girl
om. Tuija Skippari & Tuula Suni, Kulloonkylä
16
2 POHJ&FIN&S&N&EST MVA MV-98 BaltV-00
Aleksandrian Fabulous Dream
om. Minna & Marjo Heikka, Vantaa
11
3 FIN&EST&PL&S MVA V-99,-02,ESTV-00,EuV-00,PL-00,PzSg-00 LVV-00
May-Tin Kuuban Nukke
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
10
4 KANS & FIN & EST & LV MVA LVV-00 V-01
Fablecastle’s Alegria Pequena
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
9
5 FIN MVA
Fablecastle’s Azucar Habenera
om. Eila Sorsa, Nurmes
7
6 CIB & FIN & SE & EE & LV MVA
Ja-Kar Halleluja Amor
om. Jaana & Marja Karonen, Rajamäki
3
7 FIN & EST MVA ESTV-94-95-98 PL&Pzsg-95 BALTW-98
Aleksandrian Fantasy’s Girl
om. Hanna Hoffren
2
PENNUT:
1 Bellezza´s Keep In Touch
om. Niko Karhu
8
2 Pekdoro’s Formula Fan
om. Susanna Kolppanen
7
3 Aleksandrian Quadrille
om. Tuija Skippari ja Johanna Glans
6
4 Canis Ventosus Aqua Vitae
om. Tuuli Jokivartio-Enqvist
5
5 Dabbler´s Beautiful Girl
om. Minna Hautala
4
5 Saharanda Crossandra Alba
om. Anette Ahlbom-Sahari ja Virve Vahterkoski-Sjöblom
4
7 Aleksandrian Ida’s Fable Elf
om. Tuija Skippari & Tuula Suni, Helsinki
3
7 Jespersens Montecristos
om. Miia Lehmus, Tampere
3
7 Kinway Fire Roses
om. Terhi Laine, Tampere
3
10 Bellezza’s Keep Me Tight
om. Mari Jänesniemi & Aino-Inkeri Huurinainen, Lahti
2
10 Pasatiempos Ad Astra
om. Lisa Nevala, Tampere
2
10 Triunfo D`Lay
om. Heikki & Marjo Turunen, Lahti
2
KASVATTAJAT:
1 Aleksandrian
om. Tuija Skippari, Kulloonkylä
14
1 Saharanda
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari
14
3 Bellezza’s
om. Aino-Inkeri Huurinainen
9
KASVATTAJAPALKINTO
(yhdistykseen kuuluvalle kasvattajalle, jonka vähintään toisen polven Suomessa ensirekisteröity kasvatti on sijoittunut korkeimmalle vuoden bichon havanais kilpailussa)

Kennel Bellezza’s
om. Aino-Inkeri Huurinainen, Kajaani
JÄLKELÄISLUOKKA:
1 KANS & FIN & S & N MVA
Voila Up To The Minute
om. Heidi Huurinainen, Kajaani
26
2 FIN MVA
Fablecastle’s Doble Sentido
om. Anette Ahlbom-Sahari, Espoo
17
AGILITY:
1 Zabadou’s Bella Bianca
ohj./om. Jaakko Suoknuuti
41 p.
2 Bishwip’s Aster
ohj./om. Satu Mäenpää
25 p.
3 Basnauz Free Felicia
ohj./om. Minna Hautala
18 p.
4 Basnauz Elegant Eine
om. Minna Hautala
11 p.
5 Valkohelmen Mariella
ohj./om.Satu Mäenpää
10 p.
TOKO:
1