Topten 2003

UROKSET:
1 FIN & S MVA V-03 PMV-03
Saharanda Aloe Alfendii
om. Mia Tiainen & Antti Haapasaari, Vakkola
34
2 KANS & FIN & EST & LTU & LV & S MVA BaltV-02 V-02
Bellezza’s Incredible Idol
om. Aino-Inkeri Huurinainen & Marjo Heikka, Vantaa
29
3 FIN MVA
Happyhero
om. Tuula Järvelä, Oulu
27
4 FIN & RUS MVA, NEVSKYV-03
Visakoivun Zurriago De Oro (DEBYTANTTI)
om. Pia Suominen
23
5 KANS & POHJ & MVA  MULTI-V
Bellezza’s Almondeye Amory
om. Marjo Heikka, Vantaa
21
5 FIN & EST MVA, V-01, BALTV-03
Winslett’s Dizzy Dazzler
om. Daniel ja Heikki Turunen
21
7
Pillowtalk’s Berry Bear
om. Monika Moser, Saksa c/o Kirsti Koivu, Helsinki
18
8 FIN MVA
Saharanda Bursera Arida
om. Mia Tiainen & Antti Haapasaari, Vakkola
16
8 FIN & EST MVA PMV-01 BALTV-03
Winslett’s Dabblers Hope
om. Minna Hautala & Kirsi Tuomi, Seinäjoki
16
10
Mimarcon Call Me Charlie
om. Pirjo-Riitta & Jouni Östring, Nokia
15
NARTUT:
1 KANS & FIN & N & S MVA JV-00 V-03 PMV-02 SV-02-03
Saharanda Astridia Alba
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari, Espoo
41
2 FIN & S MVA
Mimarcon Bonnie Tyler
om. Sanna Iltanen
24
3 FIN MVA
Fablecastle’s Granma
om. Marjatta Toivonen, Kouvola
22
4 KANS & FIN & EST & LV MVA LVV-00 V-01
Fablecastle’s Alegria Pequena
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
21
5 KANS & FIN & S & N MVA V-98 PMV-01
Bellezza’s Bellissima
om. Tiina Härkönen, Kemijärvi
20
6 POHJ & FIN & S & N & EST MVA MV-98 BaltV-00
Aleksandrian Fabulous Dream
om. Minna & Marjo Heikka, Vantaa
19
6 FIN & EST & S MVA SV-98
Aleksandrian Pretty Girl
om. Tuija Skippari & Tuula Suni, Kulloonkylä
19
6
Reinadelabaile (TULOKAS)
om. Marjo Heikka
19
9 JV-03
Bayarin La Donna Bionda
om. Seija Hiljanen, Joensuu
18
9 KANS & MVA LTUW-00 MULTI-V
Visakoivun Tiny One
om. Kirsti Koivu
18
UROS-VETERAANIT:
1 KANS & POHJ & MVA MULTI-V
Bellezza’s Almondeye Amory
om. Marjo Heikka, Vantaa
17
2 FIN & EST & LUX MVA V-94
Aleksandrian Blondy Ironside
om. Tuula Suni, Pulp
1
NARTTU-VETERAANIT:
1 KANS & FIN & S & N MVA V-98 PMV-01
Bellezza’s Bellissima
om. Tiina Härkönen, Kemijärvi
19
2 FIN & EST & S MVA SV-98
Aleksandrian Pretty Girl
om. Tuija Skippari & Tuula Suni, Kulloonkylä
15
3 POHJ&FIN&S&N&EST MVA MV-98 BaltV-00
Aleksandrian Fabulous Dream
om. Minna & Marjo Heikka, Vantaa
14
3 FIN&EST&PL&S MVA V-99,-02,ESTV-00,EuV-00,PL-00,PzSg-00 LVV-00
May-Tin Kuuban Nukke
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
14
5 CIB & FIN & SE & EE & LV MVA
Ja-Kar Halleluja Amor
om. Jaana & Marja Karonen, Rajamäki
6
6 FIN MVA
Valkopilven Ellen
om. Marja Pajarinen, Eno
4
7 FIN & EST MVA
Garanzia’s Bella Amore
om. Jaana & Marja Karonen, Rajamäki
3
7 KANS & MVA BALTV-97 LTUV-96 MULTI-V
Visakoivun Joya Unica
om. Kirsti Koivu
3
9 KANS & FIN & EST & LV MVA LVV-00 V-01
Fablecastle’s Alegria Pequena
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
2
PENNUT:
1 Sanillan Early Bird ( Kiertopalkinnon saaja )
om. Sanna Iltanen, Rauma
9
1 Tarbaby’s Golden Honey
om. Tuula Järvelä, Oulu
9
3 Aleksandrian Roses are Red
om. Tuija Skippari, Kulloonkylä
6
3 Bellezza´s Never Say Never
om. Carita Granström, Heinola
6
3 Bombattaren Nemo Nordeste
om. Marja Pajarinen, Eno
6
6 Reinadelabaile
om. Marjo Heikka, Vantaa
5
7 Bayarin La Donna Bionda
om. Seija Hiljanen, Joensuu
5
8 Ei-San Cerafiina
om. Eija Sandqvist, Ylitornio
5
8 Winslett’s Go For It
om. Ulla Seppälä, Lehtimäki
5
10 Ja-Kar Butki Aivo
om. Jaana Karonen, Rajamäki
4
10 Saharanda Dicentra Alba
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari, Espoo
4
10 Saharanda Eucalyptus Alba
om. Anette Ahlbom-Sahari & Marina Veijalainen, Espoo
4
10 Winslett’s Ink All Over
om. Jenna Myllykoski, Kauhava
4
KASVATTAJAT:
1 Bellezza’s
om. Aino-Inkeri Huurinainen
16
2 Saharanda
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari
12
3 Visakoivun
om. Kirsti Koivu, Helsinki
8
4 Aleksandrian
om. Tuija Skippari, Kulloonkylä
6
5 Winslett’s
om. Ulla Seppälä, Lehtimäki
2
KASVATTAJAPALKINTO
(yhdistykseen kuuluvalle kasvattajalle, jonka vähintään toisen polven Suomessa ensirekisteröity kasvatti on sijoittunut korkeimmalle vuoden bichon havanais kilpailussa)

Kennel Bellezza’s
om. Aino-Inkeri Huurinainen, Kajaani
The next 5 generations after Nina
Palkinnosta kilpailevat kaikki ne bichon havanais-rotuiset nartut, joiden viiden (5) polven sukutaulussa on koira Pillowtalk’s Nina (SF00561/90U).

INT & FIN & N & S CH JV-00 PMV-02 V-03 SV-02-03
Saharanda Astridia Alba
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari, Espoo
AGILITY:
1 FIN MVA
Zabadou’s Bella Bianca
ohj./om. Jaakko Suoknuuti
68 p.
2 Basnauz Free Felicia
ohj./om. Minna Hautala
37 p.
3 Valkohelmen Mariella
ohj./om.Satu Mäenpää
17 p.
4 Bishwip’s Aster
ohj./om. Satu Mäenpää
9 p.
5 FIN & RUS MVA, NEVSKYV-03
Visakoivun Zurriago De Oro
ohj./om. Pia Suominen
4 p.
TOKO:
1