Topten 2004

UROKSET:
1 KANS & FIN & EST & LTU & LV & S & N MVA BaltV-02 V-02 V-04
Bellezza’s Incredible Idol
om. Marjo Heikka, Vantaa
81
2 FIN & S & N MVA
Happyhero
om. Tuula Järvelä, Oulu
75
3 FIN MVA
Sanillan Excellent Choice (DEBYTANT)
om. Irmeli Tiejoki & Sanna Iltanen, Kaaro
70
4 FIN  MVA
Mimarcon Brat Bitt
om. Kati & Katariina Palonen, Teuva
68
4 FIN & S MVA V-03 PMV-03
Saharanda Aloe Alfendii
om. Mia Tiainen & Antti Haapasaari, Vakkola
68
6 FIN MVA
Pekdoro’s Formula Fan
om. Susanna Kolppanen, Ruotsalo
65
7 FIN MVA
Bellezza´s Keep In Touch
om. Niko Karhu, Kontiomäki
61
8
Saharanda Gongora Galeata
om. Pirjo Suominen-Suomela, Kerava
54
9 FIN MVA
Saharanda Bursera Arida
om. Mia Tiainen & Antti Haapasaari, Vakkola
53
10
Bombattaren Nemo Nordeste
om. Marja Pajarinen, Eno
52
NARTUT:
1 KANS & FIN & N & S & DK MVA JV-00 PMV-02,-04 V-03 SV-02-03
Saharanda Astridia Alba
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari, Espoo
78
2 KANS & FIN & S & N MVA V-98 PMV-01
Bellezza’s Bellissima
om. Tiina Härkönen, Kemijärvi
69
3 FIN & N MVA
Ladybelladonna
om. Tuula Järvelä, Oulu
68
4 FIN MVA
Reinadelabaile
om. Marjo Heikka
65
5 FIN & S MVA
Dabbler´s Beautiful girl
om. Minna Hautala, Seinäjoki
63
6 EUJV-04 JV-04 V-04
Saharanda Fabulous Future (TULOKAS)
om. Suvi Keisu, Minna ja Marjo Heikka, Vantaa
60
7 JV-03
Bayarin La Donna Bionda
om. Seija Hiljanen, Joensuu
57
7 FIN & S MVA
Saharanda Crossandra Alba
om. Anette Ahlbom-Sahari & Virve Vahterkoski-Sjöblom, Espoo
57
9 KANS & FIN & EST & LV MVA LVV-00 V-01
Fablecastle’s Alegria Pequena
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
55
10 POHJ&FIN&S&N&EST MVA MV-98 BaltV-00
Aleksandrian Fabulous Dream
om. Minna & Marjo Heikka, Vantaa
54
10 FIN&EST&PL&S MVA V-99,-02,ESTV-00,EuV-00,PL-00,PzSg-00 LVV-00
May-Tin Kuuban Nukke
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
54
UROS-VETERAANIT:
1
Ja-Kar Idän Ihmemies
om. Jaana Karonen, Rajamäki
5
NARTTU-VETERAANIT:
1 POHJ&FIN&S&N&EST MVA MV-98 BaltV-00
Aleksandrian Fabulous Dream
om. Minna & Marjo Heikka, Vantaa
20
2 FIN&EST&PL&S MVA V-99,-02,ESTV-00,EuV-00,PL-00,PzSg-00 LVV-00
May-Tin Kuuban Nukke
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
19
3 KANS & FIN & S & N MVA V-98 PMV-01
Bellezza’s Bellissima
om. Tiina Härkönen, Kemijärvi
18
4 FIN & EST & S MVA SV-98
Aleksandrian Pretty Girl
om. Tuija Skippari & Tuula Suni, Kulloonkylä
11
4 CIB & FIN & SE & EE & LV MVA
Ja-Kar Halleluja Amor
om. Jaana & Marja Karonen, Rajamäki
11
6 FIN MVA
Fablecastle’s Granma
om. Marjatta Toivonen, Kouvola
3
7 INT & FIN & EST & LV MVA LVV-00 V-01
Fablecastle’s Alegria Pequena
om. Tarja Nieminen & Nina Puoskari, Turku
2
PENNUT:
1 Aco Tara’s Harmony Girl ( KIERTOPALKINNON SAAJA )
om. Tuula ja Pekka Järvelä
12
2 Jatakabi’s Good Gilda
om. Taina Jaatinen, Iso-Äiniö
10
3 Leijonamieli
om. Anne Hynönen, Oulu
9
3 White Lily´s Golden Honey
om. Tuija & Ilkka Leinonen, Maisala
9
5 Agitato
om. Hanna Aherto, Espoo
8
5 Saharanda Gloriosa Lusea
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari, Espoo
8
7 Jatakabi’s Hazel Cheek
om. Noora Heino, Helsinki
7
8 Ganesan Dona Dolores
om. Pirkko-Riitta Metsävainio ja Merja Onnela, Oulu
6
8 Gullöga Tequila
om. Susanna Kolppanen & Marjo Hannula, Ruotsalo
6
10 Jarismar Secret Dream
om. Maarit Nenonen, Joensuu
5
10 Jatakabi’s Honey Flower
om. Taina Jaatinen, Iso-Äiniö
5
10 Saharanda Fabulous Future
om. Suvi Keisu, Minna ja Marjo Heikka, Vantaa
5
10 Tequilaville’s Graceful Galadriel
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari, Espoo
5
KASVATTAJAT:
1 Saharanda
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari
31
2 Bellezza’s
om. Aino-Inkeri Huurinainen
18
3 Aleksandrian
om. Tuija Skippari, Kulloonkylä
6
4 Ja-Kar
om. Jaana Karonen, Rajamäki
2
5 Jatakabi’s 
om. Taina Jaatinen-Niemi
1
KASVATTAJAPALKINTO
(yhdistykseen kuuluvalle kasvattajalle, jonka vähintään toisen polven Suomessa ensirekisteröity kasvatti on sijoittunut korkeimmalle vuoden bichon havanais kilpailussa)

Aino-Inkeri Huurinainen, Kajaani
Koiralla Bellezza’s Incredible Idol
The next 5 generations after Nina
Palkinnosta kilpailevat kaikki ne bichon havanais-rotuiset nartut, joiden viiden (5) polven sukutaulussa on koira Pillowtalk’s Nina (SF00561/90U).

KANS & FIN & N & S MVA JV-00 PMV-02 V-03 SV-02-03
Saharanda Astridia Alba
om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari, Espoo
AGILITY:
1 FIN MVA
Zabadou’s Bella Bianca
ohj./om. Jaakko Suoknuuti
70 p.
2 Visakoivun Vientencillo
ohj./omistaja Virve Järvinen
39 p.
3 Bellezza´s Hot Havana
ohj. Jenny Unhola / om. Jenny Unhola ja Marja Körkkö
39 p.
4 Basnauz Free Felicia
ohj./om. Minna Hautala
35 p.
5 Mimarcon Barry White
ohj./om. Raili Hakkinen
23 p.
6 FIN & S MVA
Dabblers Beautiful Girl
ohj./om. Minna Hautala
19 p.
7 Bishwip’s Aster
ohj./om. Satu Mäenpää
18 p.
8 FIN & RUS MVA, NEVSKYV-03
Visakoivun Zurriago De Oro
ohj./om. Pia Suominen
14 p.
9 Valkohelmen Mariella
ohj./om.Satu Mäenpää
5 p.
10 Basnauz Elegant Eine
ohj./om. Minna Hautala
3 p.
TOKO:
1