11.08.2013 Joensuu Kv
Tuomari: Jakub Kruczek, Puola,
9-Ryhmä Tuomari : Jakub Kruczek, Puola
Paras Veteraani tuomari: Tino Pehar, Kroatia
Paras Kasvattaja tuomari: Jose Tomas Delgado, Espanja.
Aikuiset: 13+20/13+18
Pennut: 0+2/0+2
Urokset
ROP NUO1/SA Zeraldas Keep On Rocking (sert, Cacib, RYP-1)
Om. Marko Maaranen & Mira Maaranen, Juva
PU-2 VAL1/SA Zeraldas El-Ninjo (vaca)
Om. Tarja Miettinen, Kuopio.
PU-3 VAL2/SA Saharanda Salix Alfendii (vasert)
Om. Eve Nissinen, Nastola
PU-4 VAL3/SA Torcedore's Naife Matizato
Om. Emmi & Hannu Korhonen, Kajaani.
JUN ERI1 Båderande's Frederik
Om. Anne & Juha Greus, Sastamala.
NUO ERI2/SA Saharanda Empetrum Alfendii
Om. Eve Nissinen, Nastola
NUO ERI3 Bayarin Merry Maker
Om. Heli Kuokkanen, Kontiolahti.
AVO ERI1/SA Danzon Armando
Om. Sari Hänninen, Kuopio.
VAL ERI4/SA Jatakabi's Till The End
Om. Heidi Kuoppala & Mikko Kekki, Kiukainen.
VAL ERI Mamitas Double Delight
Om. Marko Maaranen & Sari Hiljanen, Juva.
VAL ERI Tarbaby's Madcap
Om. Tuula & Pekka Järvelä, Oulu
VET ERI1/SA Saharanda Gongora Galeata (VSP-vet)
Om. Pirjo Suominen-Suomela, Kerava.
VET ERI2 Piparin Dragonair
Om. Pirkko ja Minna-Maria Metsävainio, Oulu.
Nartut
VSP VET1/SA Bayarin Una Bella Chica (ROP-vet)
Om. Seija Hiljanen & Miia Lintunen, Vaajakoski
PN-2 JUN1/SA Jatakabi's Missink Link (sert)
Om. Lotta Pakkanen & Nora Huttunen, Vantaa.
PN-3 VAL1/SA Torcedore's Glamorosa (Cacib)
Om. Tiina Härkönen, Joensuu.
PN-4 VAL2/SA Zeraldas Jazz Love (vaca)
Om. Petra Riisiö & Maija Sorri, Siilinjärvi.
JUN ERI2 Bedårande's Fatima
Om. Pirkko-Riitta Metsävainio & Anne & Juha Greus, Oulu.
JUN ERI3 A Maiden Effort's Victorias Secret
Om. Ulla Seppälä & Tuuli Jokivartio-Engvist
NUO ERI1/SA Zeraldas Keep Up The Speed (vasert)
Om. Maija Sorri & Petra Riisiö, Helsinki.
NUO ERI2 Saharanda Escallonia Alba
Om. Anne & Juha Greus & Annette Alhbom-Sahari, Sastamala.
NUO ERI3 Tarbaby's Very Beautiful
Om. Eeva Järvelä, Oulu.
NUO ERI4 Zeraldas Keep On Shining
Om. Terhi Pellikka & Petra Riisiö, Kuopio
NUO EH2 Tarbaby's Unbelieveble Talent
Om. Tuula Järvelä & Sannakaisa Hiltunen, Oulu.
AVO ERI1 Saharanda Drosera Alba
Om. Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari, Espoo.
AVO ERI2 Sanillan Ups-A-Daisy
Om. Laura Junnola, Lappeenranta.
AVO ERI3 Bellezza's Pepita
Om. Aino- Inkeri Huurinainen, Kajaani
AVO ERI4 Tarbaby's Perfect Eleganse
Om. Pekka & Tuula Järvelä, Oulu.
AVO EH2 Bellezza,s Special Design
Om. Aino- Inkeri Huurinainen & Sannakaisa Hiltunen, Kello.
VAL ERI3/SA Jatakabi's Dream Come True
Om. Heidi Kuoppala, Kiukainen
VAL ERI4 Sagora's Dhalia Lily
Om. Pirjo Suominen-Suomela, Kerava.
VAL ERI Marcosa's You Are The Sunshine
Om. Lisa Lindholm, Helsinki.
VET ERI2 Bayarin La Donna Bioanda
Om. Seija Hiljanen, Vaajakoski
Pennut
Nartut 7-9 kk
ROP KP1 Sagora's Japonica Girl
Om. Pirjo Suominen-Suomela, Kerava.
KP2 Zeraldas Next Best Thing
Om. Petra Riisiö, Siilinjärvi.
Kasvattajat
ROP KP1 Kennel Saharanda
Om. Annette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari, Espoo.
KP2 Kennel Zeraldas
Om. Petra Riisiö, Siilinjärvi.
Ei Esitetty Kennel Tarbaby's
Om. Tuula Järvelä, Oulu.
|
ROP & VSP
|
|
RYP-1
|