Kasvattajat

Haluatko kennelisi kasvattajailmoituksen nettiin ja Havannalainen-lehteen?
Kasvattajailmoitusten palsta on avoin kaikille yhdistyksen jäsenille.
Ota yhteyttä yhdistyksen taloudenhoitajaan ilmoituksen maksamiseksi ja lisäämiseksi. havannalaisetjasensihteeri@gmail.com

Maksutiedot Nordea IBAN FI67 1375 3000 1017 57 BIC NDEAFIHH
Kennel-ruudun hinta on 17 € / kalenterivuosi.

Jos haluat muuttaa tietoja kasvattajaruudussa, ilmoita suoraan havannalaisetwebmaster@gmail.com

Abendito's
Outi Paatola
Kylväjäntie 7
01840 KLAUKKALA
+358 50 573 3684
outi.paatola@gmail.com
Amor Ardiente
Heidi Jalo
Kanavaharjunkatu 12 A 1
70840 KUOPIO
+358 50 3431 197
heidijalo@gmail.com
Arctic Happiness
Katja Heiskanen
Joulukuusentie 8
ROVANIEMI
+358 40 74 18 964
arctichappiness@gmail.com
Asera´s
Sari Nurminen
Haruskaari 15
18300 HEINOLA
+358 45 201 6070
sari.nurminen@heinola.fi
Bayarin
Marja Pajarinen
Riutantie 70
81200 ENO
+358 40 5725 395
kennelbayarin@gmail.com
Bellezza's
Aino-Inkeri Huurinainen
Sepänkatu 1
87150 KAJAANI
+358 500 382 120
aino-inkeri@huurinainen.fi
Biwaya
Lisa Lindholm
Svanströmintie 4B
00840 HELSINKI
+ 358 44 322 8787
lisa.lindholm915@gmail.com
Cielo Estrellado
Tuija Majalahti
Paajatie 24
03220 TERVALAMPI
+358 50 912 0886 (Tuija)
+358 40 508 8401 (Jari)
Cottonwood
Bia Hassel
Kruunupyyntie 115
67700 KOKKOLA
+358405453015
bia.hassel@hotmail.com
Danzon
Terhi Pellikka
Petäjätie 12B
70420 Kuopio
+358 40 562 2716
terhipellikka@yahoo.com
Divino Amor
Salla Vainiola
Valpperintie 14
21310 Vahto
+358 44 317 3515
sallanie@gmail.com
Ei-San
Eija Sandqvist
Viinamäentie 6
95600 YLITORNIO
+358 40 709 9647
eikkumeikku@gmail.com
Frambuesa
Pirjo Virtanen
Hirvikatu 29
33240 TAMPERE
+358 40 736 8637
pirjov70@gmail.com
Fullwonder
Sari Leskinen
Hiidenkatu 21
70840 Kuopio
+358 50 452 0558
kennel.fullwonder@gmail.com
Go Boom's
Anne Korhonen
Purolanraitti 21
71150 Vartiala
+358 44 995 4515
gobooms@hotmail.com
Habanello
Tia Hoikkala ja Tommi Ylitalo
Paippinen, 04170 Sipoo
+358 50 372 5717
+358 44 735 8537
habanello@pp.inet.fi
Habaneros Lindos
Niina Kettunen-Niemi
Nappoistentie 85
36110 RUUTANA
+358 400 530 082
niina_n_k@hotmail.com
Havahelmin
Heidi Keijonen
Koskenvarrentie 343
62900 Alajärvi
+358 45 608 3377
heidi.keijonen@japo.fi
Havanilan
Jenni Thomander
Myyränkatu 5
53850 Lappeenranta
+358 44 334 3337
jennijay@gmail.com
Havannette's
Anne-Mari Hirvasnoro
Meriraumantie 19 B 12
26200 RAUMA
+358 40 502 4729
havannettes@gmail.com
Havasaar
Arja Saarinen
Kaarnatie 1
62900 ALAJÄRVI
+358 50 535 2562
aasaarin@japo.fi
Havasmile
Eveliina Rintamäki
Juutintie 206
62710 Kurejoki
+358 40 412 8777
eveliina.ingrid@gmail.com
Havastar's
Jonna Heinola
Huilutie 7
67300 Kokkola
+358 50 414 3367
jonnateresa.heinola@gmail.com
Hillamarian
Anne Kuusijärvi
Ellinkankaantie 50
95560 Aapajoki, TORNIO
+358 40 517 1041
kennelhillamarian@gmail.com
Ja-Kar
Jaana Karonen
Koivumäenpuisto 15
05200 RAJAMÄKI
+358 40 760 5232
jaana.karonen@pp.inet.fi
Jatakabi's
Taina Jaatinen-Niemi
Karsillantie 49
17450 ISO-ÄINIÖ
+358 44 301 1157
taina.jaatinenniemi@gmail.com
Jerian's
Annina Korte
Haaparinne 2
21530 PAIMIO
+358 40 752 9090
annina.korte@gmail.com
Kesätuulen
Detmarinkuja 3 G 36
20610 Turku
p.040-550 5181
kesatuulen@wippies.fi
Kinway
Terhi Laine
33710 TAMPERE
+358 45 650 1764
terhi.laine@luukku.com
Little Sancy
Leena Toriseva
Kaukonkatu 18
29200 Harjavalta
+358505429892
leena@littlesancy.com
Living Dreams
Ritva Holländer-Hyyryläinen
Paloheinäntie 23 A
00670 HELSINKI
+358 50 383 5755
Madrina's
Päivi Sarvikas
Teräsrautela, Turku
+358 40 703 0409
paivi.sarvikas@gmail.com
Mindymarch
Niina Tapanainen
Kossikatu 3
37130 NOKIA
p.050-346 5001
niina.tapanainen@kolumbus.fi
Mirikin
Mirja Kirvesniemi
Yhteiskouluntie 33
46900 INKEROINEN
p.040-728 7413
mirja.kirvesniemi@wippies.com
Moonlight Silver's
Mira Hölttä
Lehtokuja 7
18600 MYLLYOJA
+358 40 721 5856
moonlight.silvers@gmail.com
Mäntyhavun
Kaija Männistö
Lamminkuja 1
62300 HÄRMÄ
+358 50 370 4080
kaijaman@gmail.com
Nicolen
Tanja & Marko Mäkipää
Viiala, AKAA
+358 40 746 0414
tanja@nicolen.fi
Omenankukan
Paula Fihlström
Mehiläisenkatu 1
20240 Turku
+358 45 163 8650
nallukan@elisanet.fi
Paw's Mystery
Pirjo Harrinvirta
Riihiniementie 7
08500 LOHJA
+358 50 541 4226
pirjoharrinvirta@hotmail.com
Polar Sunrise
Elisa Lax
20720 Turku
+358 40 728 2448
elisku76@gmail.com
Redenstamm
Kaisa Eskola
Saukkolantie 298
08500 LOHJA
+358 40 508 7144
kaisa.eskola@dnainternet.net
Riehakan
Tiina Kivelä
Tuomaantie 3
01900 NURMIJÄRVI
+358 40 557 7248
kivelti@gmail.com
Running Beauty
Marja-Liisa Kulusjärvi
Ruuhirinne 3
96800 ROVANIEMI
+358 40 568 9011
maikki.kulusjarvi@gmail.com
Sagora's
Pirjo Suominen-Suomela
Sepontie 17 D
04200 KERAVA
+358 50 410 7911
pirjo.suominen.suomela@gmail.com
Saharanda
Anette Ahlbom-Sahari &
Seppo Sahari
Onkikuja 14A
01480 VANTAA
+358 50 526 2435
anette.ahlbom-sahari@helsinki.fi
Sanillan
Sanna Iltanen
Klamilantie 8
26410 RAUMA
+358 50 327 0534
sanillan@hotmail.fi
Shalim
Sari Lukka
Siikatie 25
29200 HARJAVALTA
+358 40 593 7932
lukka@dnainternet.net
Smötkyn Riikon
Taru Vainio
Pihkatie 3 B 12
00410 HELSINKI
+358 50 349 4061
smotkyn.riikon@gmail.com
Summer Flowers
Soili Törmänen
Raudunranta 7
94450 KEMINMAA
+358 40 044 7862
Suzuida's
Tuula ja Juha Suni
Timontie 5
54120 PULP
+358 50 591 7118
tuula@rokki.net
Tarbaby's
Tuula Järvelä
Painijantie 8
90650 OULU
+358 45 678 7685
tuula.jarvela@mail.suomi.net
Tesoro Norte
Jaana Isokangas
Rahkontie 12
96900 Rovaniemi
+358 40 763 9232
jaanaireneisokangas@gmail.com
Torcedore's
Kirsi Räikkönen
Hakalankatu 6
15830 LAHTI
+358 50 467 6687
kirsi.raikkonen@mediseam.fi
Ulroin
Ulla Roininen
Mieskuja 7
91910 TUPOS
+358 50 462 7529
havannalainen@luukku.com
Ungas
Tuija Unga-Raittinen
Taivaltie 6 as 2
33450 Siivikkala
+358 45 1111 488
kennelungas@gmail.com
Villa Poco's
Elina Pynnönen
Södergårdintie
01830 Lepsämä, NURMIJÄRVI
+358 400 472 112
iiris.pynnonen@gmail.com
Villahavanai's
Sannakaisa Saxholm
Pajumaankuja 11 A
90820 KELLO
+358 45 143 8288
sannakaisah@gmail.com
Visakoivun
Kirsti Koivu
Suvitie 21
00780 HELSINKI
+358 9 385 5770
kirsti.koivu@jippii.fi
Wilderness
Anni ja Kristiina Sillanpää
Länkitie 8
36240 KANGASALA
+358 50 538 7062 (Anni)
anni.onni@hotmail.com
+358 44 080 2962 (Kristiina)
kristiina.sillanpaa1@gmail.com
Zeraldas
Petra Riisiö
70820 KUOPIO
+358 50 358 8476
riisio.petra@gmail.com