Haluatko kennelisi kasvattajailmoituksen nettiin ja Havannalainen-lehteen? Kennelnimen haltijan tulee olla Havannalaiset ry:n jäsen.
Ota yhteyttä yhdistyksen taloudenhoitajaan ilmoituksen maksamiseksi ja lisäämiseksi, jasenasiathavannalaiset@gmail.com.

Maksutiedot: Nordea IBAN FI67 1375 3000 1017 57, BIC NDEAFIHH
Kennelruudun hinta on 20 € / kalenterivuosi.

Ilmoituksessa tulee näkyä seuraavat tiedot: Kennelnimi, sen haltijan nimi ja paikkakunta. Sekä vähintään yksi seuraavista: puhelinnumero, osoite ja/tai sähköpostiosoite.

Hallituksen ja jalostustoimikunnan kokouksessa 3.10.2021 päätettiin, että vuoden 2022 alusta alkaen kasvattajaruuduista peritään ruutukohtainen maksu. Mikäli kasvattaja siis haluaa ruutunsa näkyviin kahdelle eri alueelle (paikkakuntajaottelussa), maksaa hän saman hinnan molemmista ruuduista.

Jos haluat muuttaa tietoja kasvattajaruudussa, ilmoita suoraan havannalaisetwebmaster@gmail.com.

Etelä-Karjala Etelä-Pohjanmaa Kainuu
Keski-Pohjanmaa Lappi Pirkanmaa
Pohjois-Karjala Pohjois-Pohjanmaa Pohjois-Savo
Päijät-Häme Satakunta Uusimaa
Varsinais-Suomi    
Abendito's
Outi Paatola
Kylväjäntie 7
01840 KLAUKKALA
+358 50 573 3684
outi.paatola@gmail.com
Akropoliin
Johanna Sarén-Tuusvuori
ESPOO
+358 40 536 1062
akropoliin@gmail.com
Aleksandrian
Tuija Skippari
Nygårdintie 163
04240 TALMA
+358 400 559 586
tuija.skippari@elisanet.fi
Helmi Kirppu
Haulipussi 14
50150 Mikkeli
+358 44 972 3328
helmi.jagger@gmail.com
Amor Ardiente
Heidi Jalo
70840 KUOPIO
+358 50 343 1197
heidijalo@gmail.com
Arctic Happiness
Katja Heiskanen
ROVANIEMI
+358 40 74 18 964
arctichappiness@gmail.com
Asera's
Sari Nurminen
18300 HEINOLA
+358 45 201 6070
sari.nurminen@edu.heinola.fi
Bayarin
Marja Pajarinen
Riutantie 70
81200 ENO
+358 40 5725 395
kennelbayarin@gmail.com
Bedårande's
Anne ja Juha Greus
Iisankatu 7
38200 Sastamala
+358 40 7191 644
greus.anne@gmail.com
Bellezza's
Aino-Inkeri Huurinainen
Sepänkatu 1
87150 KAJAANI
+358 500 382 120
aino-inkeri@huurinainen.fi
Biwaya
Lisa Lindholm
01800 KLAUKKALA
+ 358 44 322 8787
lisa.lindholm915@gmail.com
Carmeninas
Anne Vänskä
Vehkaniemenkärki 26
80220 Joensuu
+358 50 312 3102
Cereza veranos
Inkeri Elo
Pirkkala
inkeri.elo@gmail.com
Cielo Estrellado
Jari Majalahti
Paajatie 24
03220 TERVALAMPI
+358 40 5088 401
jari.majalahti@gmail.com
Cottonwood
Bia Hassel
Kruunupyyntie 115
67700 KOKKOLA
+358405453015
bia.hassel@hotmail.com
Danzon
Terhi Pellikka
Petäjätie 12B
70420 Kuopio
+358 40 562 2716
terhipellikka@yahoo.com
Dazzling Paws
Sari Sankkinen
Nurmijärvi
+358 40 568 1617
sankkinen@luukku.com
Dolcerosa
Mira Viita-aho
85500Nivala
+358 40 563 4265
mira.saaranen@hotmail.com
Frambuesa
Pirjo Virtanen
Hirvikatu 29
33240 TAMPERE
+358 40 736 8637
pirjov70@gmail.com
Fullwonder
Sari Leskinen
70840 Kuopio
+358 50 452 0558
kennel.fullwonder@gmail.com
Glamorante
Tiina Härkönen
Jakokoski
+358 50 406 0706
tiharkon@gmail.com
Habanello
Tia Hoikkala ja Tommi Ylitalo
Paippinen, 04170 Sipoo
+358 50 372 5717
+358 44 735 8537
habanello@pp.inet.fi
Habaneros Lindos
Niina Kettunen-Niemi
Nappoistentie 85
36110 RUUTANA
+358 400 530 082
niina_n_k@hotmail.com
Havanilan
Jenni Thomander
Seinäjoki
+358 44 334 3337
jennijay@gmail.com
Havasaar
Arja Saarinen
Kaarnatie 1
62900 ALAJÄRVI
+358 44 557 3326
aasaarin@japo.fi
Havastar's
Jonna Heinola
Huilutie 7
67300 Kokkola
+358 50 414 3367
jonhei67@gmail.com
Hopelan
Pia Itäniemi
62800 Vimpeli
+358 50 910 0081
kennelhopelan@gmail.com
Irenedreams
Anu-Irene Väänänen
Pehtoorintie 30
53300 LAPPEENRANTA
+ 358 44 972 7946
anu.vaananen@gmail.com
Ja-Kar
Jaana Karonen
Koivumäenpuisto 15
05200 RAJAMÄKI
+358 40 760 5232
jaana.karonen@pp.inet.fi
Jatakabi's
Taina Jaatinen-Niemi
Karsillantie 49, 17450 ISO-ÄINIÖ
+358 44 301 1157
taina.jaatinenniemi@gmail.com
Noora Kela
Vipusenkatu 7, Kajaani
+358 45 882 2212
jatakabis@gmail.com
Jerian's
Annina Korte
Haaparinne 2
21530 PAIMIO
+358 40 752 9090
annina.korte@gmail.com
Kinway
Terhi Laine
33710 TAMPERE
+358 45 650 1764
terhi.laine@luukku.com
Kuumarjan
Ulla Kuukasjärvi
Metsärinne 10 as 2
96910 Rovaniemi
+358 40 755 8450
kuumarjan@gmail.com
Kwateen
Susanna Thomander
Kuoppamäentie
Tampere
+358 407340830
susanna.thomander@pp.inet.fi
Little Sancy
Leena Toriseva
Kaukonkatu 18
29200 Harjavalta
+358505429892
leena@littlesancy.com
Madrina's
Päivi Sarvikas
Teräsrautela, Turku
+358 40 703 0409
paivi.sarvikas@gmail.com
Manzarellas
Hannele Rovio
Viljamaantie 431
04920 Saarentaus
+ 358 40 828 1886
hannele.rovio@gmail.com
Marlevius'
Maria Leivo
HELSINKI
kennelmarlevius@gmail.com
Miyoi's
Pirkko-Riitta Metsävainio
Kanervatie 34
90650 OULU
+358 50 542 4546
pirkko.metsavainio@gmail.com
Moonlight Silver's
Mira Hölttä
Lehtokuja 7
18600 MYLLYOJA
+358 40 721 5856
moonlight.silvers@gmail.com
Mäntyhavun
Kaija Männistö
Lamminkuja 1
62300 HÄRMÄ
+358 50 370 4080
kaijaman@gmail.com
Nicolen
Tanja & Marko Mäkipää
Viiala, AKAA
+358 40 746 0414
tanja@nicolen.fi
No Imperfection
Charlotte Saariaho
685410 Alaveteli
+358 50 5065855
Omenankukan
Paula Fihlström
Mehiläisenkatu 1
20240 Turku
+358 45 163 8650
kennelomenankukan@gmail.com
Paw's Mystery
Pirjo Harrinvirta
Riihiniementie 7
08500 LOHJA
+358 50 541 4226
pirjoharrinvirta@hotmail.com
Polar Sunrise
Elisa Lax
20720 Turku
+358 40 728 2448
elisku76@gmail.com
Redenstamm
Kaisa Eskola
Saukkolantie 298
08500 LOHJA
+358 40 508 7144
kennel.redenstamm@gmail.com
Riehakan
Tiina Kivelä
Tuomaantie 3
01900 NURMIJÄRVI
+358 40 557 7248
kivelti@gmail.com
Saharanda
Anette Ahlbom-Sahari &
Seppo Sahari
Onkikuja 14A
01480 VANTAA
+358 50 431 7372
saharanda@kolumbus.fi
Sanillan
Sanna Iltanen
Klamilantie 8
26410 RAUMA
+358 50 327 0534
sanillan@hotmail.fi
Saturinteen
Päivi Mustonen
Tikanpää 15
96440 ROVANIEMI
+ 358 40 4123 132
saturinteenkennel@gmail.com
Shalim
Sari Lukka
p. 0405937932
Siikatie 25
29200 Harjavalta
lukka@dnainternet.net
Sinpegamento
Anna-Miia Liimatta
Nurmijärvi
+358 45 601 1644
anna_miia@yahoo.com
Smötkyn Riikon
Taru Vainio
Helsinki
smotkyn.riikon@gmail.com
Suzuida's
Tuula ja Juha Suni
Timontie 5
54120 PULP
+358 50 591 7118
tuula@rokki.net
Tesoro Norte
Jaana Isokangas
Rahkontie 12
96900 Rovaniemi
+358 40 763 9232
kenneltesoronorte@gmail.com
Topsakan
Tiina Lehtonen
Vantaa
+358 40 515 9261
tiina.lehtonen@luukku.com
Ulroin
Ulla Roininen
Mieskuja 7
91910 TUPOS
+358 50 462 7529
havannalainen@luukku.com
Ungas
Tuija Unga-Raittinen
Siivikkala
+358 45 1111 488
tuija.unga@luukku.com
Villa Poco's
Elina Pynnönen
Södergårdintie
01830 Lepsämä, NURMIJÄRVI
+358 400 472 112
iiris.pynnonen@gmail.com
Vivarilan
Riina Kirmanen
Lahti
+3584408084884
kennelvivarilan@gmail.com
Visakoivun
Kirsti Koivu
Helsinki
+358 9 385 5770
0400-432450
kirsti.koivu@jippii.fi
Wilderness
Anni ja Kristiina Sillanpää
Kangasala
+358 50 538 7062 (Anni)
+358 44 080 2962 (Kristiina)
kennelwilderness@gmail.com
Zabadou's
Hanna-Kaisa Helin
Salo
+358 44 2353 805
Zeraldas
Petra Riisiö
70820 KUOPIO
+358 50 358 8476
riisio.petra@gmail.com

Päivitetty viimeksi 25.10.2021