Tulokset seuraavilta havannalaisilta:
Bellezza’s Hot Havana
Living Dream’s Dormilon

BH, TK1
Bellezza’s Hot Havana eli “Wuffe”

ohjaaja: Jenny Unhola
omistajat: Jenny Unhola & Marja Körkkö
Tornio 22.04., Tuomari: Allan Aula
Luokka: Avoinluokka
Osasuoritus

pisteet

kerroin

yhteensä

1 Paikallaan makaaminen 0 3 0
2 Seuraaminen taluttimetta 6,5 2 13
3 Maahanmeno 9 2 18
4 Luoksetulo 5 3 15
5 Seisominen 10 2 20
6 Noutaminen 9 2 18
7 Kauko-ohjaus 7 3 21
8 Estehyppy 7 2 14
9 Kokonaisvaikutus 9 1 9
  Yhteensä 128
Palkinto: 3. palk.
Sijoitus 8/8
Tornio 25.02., Tuomari: Allan Aula
Luokka: Avoinluokka
Osasuoritus

pisteet

kerroin

yhteensä

1 Paikallaan makaaminen 10 3 30
2 Seuraaminen taluttimetta 7 2 14
3 Maahanmeno 9 2 18
4 Luoksetulo 0 3 0
5 Seisominen 10 2 20
6 Noutaminen 9 2 18
7 Kauko-ohjaus 9 3 27
8 Estehyppy 5 2 10
9 Kokonaisvaikutus 8 1 8
  Yhteensä 145
Palkinto: 2. palk.
Sijoitus 9/11

Ylös

KANS & FIN & EST & LV & LTU & UKR MVA UKRV-04
Living Dream’s Dormilon eli “Santeri”

ohjaaja: Taru Vainio
omistaja: Taru Vainio

Kirkkonummi 25.11., Tuomari: Marja Ala-Nikkola

Luokka: Alokasluokka

Osasuoritus pisteet kerroin yhteensä
1 Luoksepäästävyys 10 1 10
2 Paikallaan makaaminen 10 3 30
3 Seuraaminen kytkettynä 9 2 18
4 Seuraaminen taluttimetta 5,5 4 22
5 Maahanmeno 7 2 14
6 Luoksetulo 8,5 3 25,5
7 Seisominen 8 2 16
8 Estehyppy 7 2 14
9 Kokonaisvaikutus 9 1 9
Yhteensä 158,5

Palkinto: 2. palk.
Sijoitus

Kirkkonummi 25.11., Tuomari: Reijo Hagström

Luokka: Alokasluokka

Osasuoritus pisteet kerroin yhteensä
1 Luoksepäästävyys 10 1 10
2 Paikallaan makaaminen 9 3 27
3 Seuraaminen kytkettynä 8 2 16
4 Seuraaminen taluttimetta 7 4 28
5 Maahanmeno 8 2 16
6 Luoksetulo 6 3 18
7 Seisominen 9 2 18
8 Estehyppy 9 2 18
9 Kokonaisvaikutus 8 1 8
Yhteensä 159

Palkinto: 2. palk.
Sijoitus

Parainen 27.08., Tuomari: Marja Ala-Nikkola

Luokka: Alokasluokka

Osasuoritus pisteet kerroin yhteensä
1 Luoksepäästävyys 10 1 10
2 Paikallaan makaaminen 3 Ohjaaja keskeytti
3 Seuraaminen kytkettynä 2
4 Seuraaminen taluttimetta 4
5 Maahanmeno 2
6 Luoksetulo 3
7 Seisominen 2
8 Estehyppy 2
9 Kokonaisvaikutus 1
Yhteensä

Palkinto: –
Sijoitus –

Askola 10.06., Tuomari: Harri Laisi

Luokka: Alokasluokka

Osasuoritus pisteet kerroin yhteensä
1 Luoksepäästävyys 10 1 10
2 Paikallaan makaaminen 10 3 30
3 Seuraaminen kytkettynä 6,5 2 13
4 Seuraaminen taluttimetta 0 4 0
5 Maahanmeno 7 2 14
6 Luoksetulo 8 3 24
7 Seisominen 7 2 14
8 Estehyppy 8 2 16
9 Kokonaisvaikutus 7 1 7
Yhteensä 128

Palkinto: 3. palk.
Sijoitus

Salo 23.05., Tuomari: Kari Blomqvist

Luokka: Alokasluokka

Osasuoritus pisteet kerroin yhteensä
1 Luoksepäästävyys 10 1 10
2 Paikallaan makaaminen 10 3 30
3 Seuraaminen kytkettynä 7 2 14
4 Seuraaminen taluttimetta 5 4 20
5 Maahanmeno 5 2 10
6 Luoksetulo 8,5 3 25,5
7 Seisominen 8 2 16
8 Estehyppy 9 2 18
9 Kokonaisvaikutus 8 1 8
Yhteensä 150,5

Palkinto: 2. palk.
Sijoitus 3.

Hollola 12.02., Tuomari: Markku Mäntynen

Luokka: Alokasluokka

Osasuoritus pisteet kerroin yhteensä
1 Luoksepäästävyys 10 1 10
2 Paikallaan makaaminen 10 3 30
3 Seuraaminen kytkettynä 7 2 14
4 Seuraaminen taluttimetta 6 4 24
5 Maahanmeno 8 2 16
6 Luoksetulo 8,5 3 25,5
7 Seisominen 7 2 14
8 Estehyppy 0 2 0
9 Kokonaisvaikutus 7 1 7
Yhteensä 140,5

Palkinto: 2. palk.
Sijoitus

Ylös